Korekta październikowych zapowiedzi, oraz Ig Noble

Wydaje mi się, że to są bardzo ładne chmury deszczowe, oddające klimat jesieni. Nieodmiennie denerwuję ludzi, mówiąc, że jesień powinna być deszczowa, wietrzna i zimna, taka plucha złamana szarugą. Nic tak nie stawia do pionu, jak lejący się za kołnierz deszcz, wicher wciskający się aż pod pachy i wykręcający parasole na drugą stronę (zawsze mnie to rozśmiesza), oraz przenikliwy chłód. Bo jesień to jesień, po upalnym lecie należy się.

W zapowiedziach książkowych pozmieniało się, to zanotuję, bo potem zapomnę.

Kobra, Fredericka Forsyth’a będzie w listopadzie, tak jak i Taniec z Aniołem Åke Edwardsona, ale za to doszły w tym miesiącu kolejne pozycje, dla mnie obowiązkowe :

  1. Kwiaty śliwy w złotym wazonie (金瓶梅)
  2. Geneza (Genesis) – Karin Slaughter
  3. Dziewczyna, która chciała się zemścić (Box21) – Anders Roslund, Börge Hellström

I jak tu się nie cieszyć, nie dość, że wredna jesień, to i zapowiedzi rozpieszczają niemożliwie.

Październik to również wysyp noblistów w różnych kategoriach, w kategorii literatura zwyciężył Mario Vargas Llosa, prestiż, szacunek, pieniądze i spełnienie każdego twórcy. Gratuluję.

Dużo ciekawszym i zabawniejszym konkursem jest Ig Noble, kawałek tekstu z Newsweeka :

Seks oralny nietoperzy, smarki z nosa wieloryba, zakładanie skarpet na buty – te tematy badawcze okazały się godne uhonorowania tegorocznymi Ig Noblami. Nagrody, przyznawane za badania, które „nie mogą lub nie powinny być powtarzane” zostały, jak co roku, przyznane na Uniwersytecie Harvarda.

Uroczystość prowadził redaktor dwumiesięcznika „Improbable Research”, pod którego egidą przyznawane są Ig Noble, Marc Abrahams. – Pamiętajcie, jeśli nie zdobyliście Antynobla w tym roku, a zwłaszcza, jeśli zdobyliście, życzę wam więcej szczęścia w przyszłym roku – mówił.

Piękne.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s