zostały ogłoszone, jury w składzie Witold Bereś, Piotr Bratkowski, Paweł Dunin-Wąsowicz, Marcin Maruta, Marta Mizuro, Zbigniew Mikołejko i Janina Paradowska postanowiło, że do castingu na najlepszą kryminalną powieść przystąpią:
- Morderstwo w La Scali, Tomasz Piątek
- Orchidea, Marcin Świetlicki, Gaja Grzegorzewska, Irek Grin
- Perkalowy dybuk, Konrad T. Lewandowski
- Polichromia, Joanna Jodełka
- Róże cmentarne, Mariusz Czubaj, Marek Krajewski
- Sekret Kroke, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński
- Ucieczka z Festung Breslau, Andrzej Ziemiański
Nie znam długiej listy, może jej wcale nie było, ale z tej krótkiej, czytałam Róże cmentarne spółki Czubaj & Krajewski, reszta pozostaje i pozostanie dla mnie tajemnicą. Nawet nie chce mi się komentować tych nominacji, ale pozwolę sobie za wiki, wkleić zwycięzców poprzednich edycji
* 2004 – Marek Krajewski za powieść Koniec świata w Breslau
* 2005 – Paweł Jaszczuk, Foresta Umbra
* 2006 – Marek Harny, Pismak
* 2007 – Marcin Świetlicki, Dwanaście
* 2008 – Zygmunt Miłoszewski, Uwikłanie
* 2009 – Mariusz Czubaj, 21:37
znany mi Czubaj, Krajewski i Miłoszewski, wygrana Miłoszewskiego w pełni zasłużona. Nie mam bladego pojęcia kim jest p.Harny i pan Jaszczuk, ale jak widzę, są nazwiska pancerne, zawsze zwarte i gotowe :/. Obstawiam Konrada T. Lewandowskiego, bo tak wychodzi z mojego rachunku.
Odtrąbienie zwycięzcy 27 listopada, ot taka ciekawostka.