Bobasy

Film dokumentalny w reżyserii  Thomasa Balmesa.

Nic tak nie wzrusza, jak obserwowanie żywych stworzeń, najlepiej tych najmniejszych. Obojętne, czy to szczenię zwierzęcia, czy niemowlę człowieka, podglądanie zmagań bobasów z własną nieporadnością, to czysta przyjemność.

Wszyscy kiedyś byliśmy dzidziusiami (aż trudno w to uwierzyć:) i szkoda, że nic nie pamiętamy z tego szczęśliwego okresu. Reżyser Balmes postanowił przypomnieć jak to jest być dzieckiem od dnia narodzin, po 1 urodziny tym co nie pamiętają, a tym co ewentualnie pamiętają, sprawić wizualną przyjemność:).

Pieluchmen z Mongolii i trzy pieluchgirls, z Japonii, Namibii i USA, dziewczynki jak widać w zdecydowanej przewadze, ale na tym etapie rozwoju, specjalnie nie widać różnicy. Słodko, radośnie i wzruszająco czwórka dzieciaków je, płacze, śmieje się i kąpie. Bez znaczenia jest status rodziny, kraina geograficzna z której pochodzą i kolor skóry. Wszystkie maluchy pragną miłości, bezpieczeństwa i 100% uwagi od rodziców, w tym samym czasie uczą się chodzić, jeść, czy załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne i nieważne, że inną przestrzeń ma każdy z maluchów, inne przeszkody do pokonanie, ale emocje targające naszymi eksplorerami, identyczne.

Świetnie zrobiony dokument, pozwalający na chwilę zwolnić, uśmiechnąć się i pomyśleć o dzieciach, wszystkich.

Spokojnych, dobrych świąt :).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s