Warszawskie Targi Książki

Odwiedziłam i cieszyłam się z własnej przebiegłości, że zdecydowałam się na piątek, bo kiedy syta wrażeń i cięższa o kupione książki, opuszczałam Targi, widziałam pielgrzymki ludzi zmierzające tam, skąd ja właśnie wychodziłam i mogę sobie tylko wyobrazić, jakie dantejskie sceny będą się rozgrywały w weekend.

W wydawnictwie Słowo/Obraz Terytoria, popytałam o książki Jussi Adler-Olsena i miła pani zapewniła mnie, że już jesienią ukaże się „List w butelce”. Porozmawiałam z panią z wyd. Kojro, niestety oferta ciągle taka sama od lat, żadnych nowości i nie bardzo wierzę w zapewnienia (też składane od lat), że jesienią będzie coś nowego. Pobieżnie przekartkowałam katalogi i:

U Soni Dragi zapowiedź Charlotte Link Obserwator, Elizabeth George Czerwień grzechu, Stef Penney Niewidzialni (pierwsza jej powieść Czułość wilków),Kathy Reichs Starożytne kości.

W Albatrosie chwalą się Lee Childem W tajnej służbie, jest obietnica nowych książek Michaela Connelly’ego 9 smoków i Wyrok, intryguje mnie Sam Eastland Oko czerwonego cara, Tana French Bez wieści, Ken Follett Zima świata, ulubiony Brian Haig, czy Robert Harris, albo Tom Rob Smith Tajny referat. Jednym słowem będzie się działo.

Wyd.Rebis odgraża sie wydaniem dwóch nowych powieści Leeny Lehtolainen Na złym tropie i Gdzie są dziewczęta

Od lat twierdzę, że PKiN nie jest odpowiednim miejscem na imprezy targowe. Ciasnota i duchota nie sprzyjają takiej imprezie, choć przyznam, że dzisiaj klimatyzacja działała i było znośnie. Zastanawiam się, czy jutro nie podejść, bo gościem Czarnej Owcy będzie Vincent V. Severski, a chciałabym na żywo zobaczyć prawdziwego szpiega:) Jeszcze o tym pomyślę.

Poniżej kilka zdjęć z tegorocznych Targów

Wejście na WTK bez zmian, wciąż w tym samym miejscu

Wewnątrz też tak jakby nic się nie zmieniło od ubiegłego roku

I co za niespodzianka, znajome wydawnictwa

rzut oka na czytniki

te schody prowadzą do dalszych części wystawowych

powoli atmosfera się zagęszcza

tradycyjnie przed PKiN-em sporo namiotów z tanią i dobrą książką

a to moje targowe zakupy

i katalogi do przejrzenia

 I to by było na tyle.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s