Nieśmiertelni – Vincent V.Severski

niemiertelni vincent v severskiPowieść sensacyjno-szpiegowska Vincenta V.Severskiego

Trzecia część szpiegowskiej epopei się dokonała. Po raz ostatni Wydział Q z Agencji Wywiadu, z Konradem Wolskim i Sarą Korską na czele, poprowadzą swój elitarny wydział w szpiegowski bój – ku chwale ojczyzny i pokoju na świecie. Spotkamy wszystkich, których poznaliśmy w „Nielegalnych” i „Niewiernych„. Zjeździmy pół świata i będziemy świadkami tajemniczych morderstw i samobójstw ludzi ważnych i ważniejszych. Dostaniemy potężną dawkę adrenaliny, będziemy przeżywać, bać się i denerwować na równi z bohaterami. Najpotężniejsze wywiadownie świata rozpoczynają swój szpiegowski taniec, by w finale zatańczyć w teherańskim metrze.

Świat pokoju ma się czym martwić. W Szwecji masakra osób, dopuszczonych do tajemnic obronności kraju, w Rosji następuje zmiana warty w agencji wywiadu i starcie generałów jest nieuniknione, a Iran w tajemnicy buduje swój potencjał nuklearny. Alert w świecie szpiegowskim i gra na szachownicy świata, w której nic nie jest tym, czym się wydaje.

Akcja powieści dzieje się równolegle w Iranie, Szwecji i Rosji. Pozornie niepowiązane ze sobą wątki, mnogość zdarzeń i osób mogą prowadzić do chaosu, ale nie dajmy się zwieść, to kontrolowany chaos. Plejada bohaterów, znanych nam z poprzednich części i zupełnie nowe postaci, ale wszyscy wyraziści, charakterni – szpiedzy i ich tajemniczy świat w soczewce.

„Nieśmiertelni” – to rozmach, bogactwo wątków, dynamika i realny stan zagrożenia świata. To również dbałość o szczegóły, znakomite rozeznanie w niuansach współczesnego politycznego świata, podana w przystępny sposób, często z sarkazmem, ironią i humorem. Czytając powieść daje się wyczuć, że pisarz darzy szacunkiem agencje wywiadowcze innych państw i z respektem, ale bez kompleksów i z pełnym zaufaniem wchodzi do gry szpiegowskiej ze swoimi ludźmi. A przecież nie zabraknie wątków romansowych, miłości i prywatnych wojenek, w których zemsta wysuwa się na pierwszy plan.

Idźcie więc i czytajcie, a będziecie zachwyceni.

//

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s