Trzy sekundy – Anders Roslund, Borge Hellstrom

Tłumaczenie: Wojciech Łygaś

Piet Hoffmann to znakomity policyjny informator z kilkuletnim doświadczeniem. Prowadzony przez oficera policji, świetnie się z nim dogadujący, wspólnie przygotowują akcję. I Ewert Grens, niezwykle skuteczny detektyw, którego głównym zadaniem jest ściganie morderców i tępienie wszelkiej patologii, szczególnie w szeregach samej policji. Nic o sobie nie widzą, ale łączy ich jedno, obaj są po ciężkich osobistych przejściach, świetnie wyszkoleni i skuteczni w tym co robią, skazani na swoistą samotność.

„Trzy sekundy” to sensacja z doskonałym tempem i niespodziewanymi i zaskakującymi zwrotami akcji. To niekończąca się wojna między mafią narkotykową, a policją. Ciekawy jest też polski wątek, w którym gangsterzy ostro egzekwują swoje prawa, zawierając sojusze z kolegami po fachu z północnej strony Bałtyku. Druga strona barykady to policja i politycy, a to już mieszanka wybuchowa, w której silniejszy stawia na swoim.

„Trzy sekundy” to również kryminał, w którym żmudne śledztwo nie zawsze daje efekty. To powieść, w której przewijające się postaci są z krwi i kości i albo je polubimy, albo obdarzymy dozgonną niechęcią.

„Trzy sekundy” to powieść kryminalna i sensacyjna w jednym. I jedna z lepszych powieści, jakie przeczytałam w tym roku. O tym, jak szczegółowy i dogłębny reaserch oraz z kim spółka autorska musiała przeprowadzić wywiady, aby zdobyć materiał do książki, warto poczytać w podziękowaniach, bo rezultat jest więcej niż zadowalający.

Warto.

5 myśli na temat “Trzy sekundy – Anders Roslund, Borge Hellstrom

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s