Trzy minuty – Anders Roslund, Borge Hellstrom

Tłumaczenie: Wojciech Łygaś

Po lekturze powieści „Trzy sekundy” wiemy, dlaczego Piet Hoffmann musiał uciekać z żoną i dziećmi z rodzinnej Szwecji i osiąść w Kolumbii. Poszukiwany przez europejską mafię, z wyrokiem śmierci, spalony jako policyjny informator w Szwecji i zdradzony przez tych, dla których pracował. Zabójca, któremu grozi dożywocie, upatruje ratunku wśród baronów narkotykowych Kolumbii, tylko najpierw musi zdobyć ich zaufanie. I zdobywa.

Zostaje osobistym ochroniarzem jednego z bossów narkotykowych. Jednocześnie jest tajnym agentem amerykańskiej jednostki do zwalczania mafii narkotykowej, DEA. Tylko trzy osoby wiedzą jaka jest rola Hoffmanna, a jednak dochodzi do zdrady i nagle nazwisko Szweda znajduje się na liście śmierci amerykańskiego rządu, a kartel narkotykowy traci do niego zaufanie. I znów Piet Hoffman musi ufać tylko sobie i walczyć o życie swoje i swojej rodziny.

Nie powiem niczego odkrywczego, ale „Trzy minuty” to akcja i adrenalina. Nie tylko przez obserwowanie naszego bohatera, który od żony dostaje tylko tydzień na pomyślną ewakuację ich rodziny z Kolumbii, to również tytułowe trzy minuty, które zaważą na ratunkowym planie, jaki wymyślił.

„Trzy minuty” to także brutalne zderzenie z kolumbijską mafią, gangsterskimi metodami ich działania, bezwzględnością i niewiarygodną korupcją. To dobra lekcja poglądowa jak działają kartele narkotykowe, jakich ludzi zatrudniają i jak bardzo wszystko sprowadza się do pieniędzy.

To bardzo dobra książka. Oczywiście tematem przewodnim, podobnie jak w „Trzech sekundach”, jest kolejna ucieczka Pieta Hoffmanna po tym, jak zdradzili go wszyscy. Ale to mi nie przeszkadza, wszak lubimy bohaterów, którym niemal wszystko się udaje.

Polecam.

A na zaostrzenie apetytu: „Z psich pazurów” i „Skorumpowani„.

3 myśli na temat “Trzy minuty – Anders Roslund, Borge Hellstrom

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s