Ta, która zawiniła – Jane Corry

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska

Kolejna w tym roku przeczytana książka, o której śmiało mogę powiedzieć, że jest nudna i schematyczna. Sygnowana jako thriller, nie ma nic wspólnego z tym gatunkiem, podobnie jak z kryminałem. „Ta, która zawiniła”, to obyczajówka, zahaczająca o dramat, gdzie traumatyczne zdarzenia z przeszłości, będą skutkować na przyszłości bohaterów.

Dwie bohaterki, bo to kobiety będą rozgrywającymi fabułę, o dramatycznej przeszłości. Jedna z nich bezdomna, druga doświadczona nieciekawym dzieciństwem. Jak łatwo się domyślić, obie kobiety łączy tajemnica, którą autorka rozwikła na ostatnich kilkudziesięciu stronach, my natomiast, zrobimy to szybciej.

„Ta, która zawiniła” niczym nie zaskakuje. Schematyczne i nudne wątki, oraz dłużyzny, sztampowość i klisze, to główne grzechy powieści. A jeśli do tego dodać bohaterów, w odcieniach czerni i bieli, jak z bajek dla dzieci, katastrofa murowana. I tak dzieje się z tą książką. Mdli bohaterowie, którym niespecjalnie współczujemy, intryga, a właściwie tajemnice, które kiedyś trzeba odkryć, nie powalają na kolana wyrafinowaniem.

No cóż… dzieło ma wysokie noty wśród czytelników. Ja do niech nie należę i książki nie polecam.

Słaba.

2 myśli na temat “Ta, która zawiniła – Jane Corry

  1. Wysokie oceny? Chyba nie, na znanym portalu książkowym tylko 3,83, więc żadna rewelacja. Osobiście nic nie czytałam tej autorki, więc nie będę rozpoczynać tej przygody. Dzięki za ostrzeżenie 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s