Odwet – Vincent V. Severski

„Odwet”, to drua, po „Zamęcie„, powieść szpiegowska, napisana przez szpiega. Bohaterowie tajnej agencji wywiadu znów mają co robić. Oto w niewyjaśnionych okolicznościach, na zagranicznych placówkach, giną oficerowie polskiego wywiadu. Algier i Azerbejdżan, to właśnie tam zaczyna być niespokojnie w polskich ambasadach, a w agencjach wywiadowczych, szczególnie rosyjskiej i algierskiej, daje się zauważyć wzmożony ruch. W Polsce zaś zbliżają się wybory parlamentarne, brutalna polityczna gra wkracza w decydującą fazę. Liderzy starych i nowych partii, zaczynają wojnę podjazdową, wciągając rodzimą, uzależnioną od aktualnnie rządzących, agencję wywiadu. W tle zaś zdrada, ogromne pieniądze i niepohamowany apetyt na władzę.

„Odwet”, to znakomita powieść z postaciami, które już znamy i lubimy. Porywające akcje, dobre tempo i zagadki, również te kryminalne, które nie jeden raz zaskoczą. Intrygi, spekulacje i morderstwa, wszystko podlane jawną i ukrytą walką o władzę i pieniądze. W tle zaś romanse, ukryte namiętności i miłość.

„Odwet” – powieść mimo że fikcyjna, to świetnie punktująca polską polityczną bylejakość, polityków, którzy w znakomitej większości są ludźmi bez właściwości i cwaniaków, którzy manipulację nimi, opanowali do perfekcji. To dramatyczny obraz polskiej sceny politycznej, uzależnienia Agencji Wywiadu od polityków i ich nieracjonalnych pomysłów. Obraz smutny i nienapawający optymizmem.

Znakomita.

4 myśli na temat “Odwet – Vincent V. Severski

      1. dzięki 🙂 to byłam ja tam wyżej – Mary znaczy z czytajodlewej. Ale z innego bloga mi sie wlazło 🙂

        Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s